"ברוקלין של קודש" דאקומענטאציע פון חרדיש'ן לעבנסשטייגער

אפהאנדלונגען און דיסקוסיעס בענינים העומדים על הפרק

די אחראים: יאנאש,אחראי,געלעגער

אוועטאר
וואס עפעס?
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4102
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג יוני 05, 2014 11:31 pm

• ציטיר
  • צו לייגן א דאנק דארפט איר זיין אריינגעלאגט

תגובה דורך וואס עפעס? »

אויב איינער האט עני טענות אויף ערוץ 10 בנוגע דעם ווידיו
זאל ער וויסן אז א היימישער סאטמערער אינגערמאן איז דער וואס האט עס אויסגעשטעלט און אים ארלעדיגט אלע ביקורים
וממיילא לאו עכברא גנב אלא חורא
אוועטאר
פאראינטערסירט
שר ארבעת האלפים
תגובות: 4331
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג יוני 30, 2016 10:49 am

• ציטיר

תגובה דורך פאראינטערסירט »

פיצי קעפעלע האט געשריבן:
לחם לשובע האט געשריבן:אין מאנסי איז ער נישט געגאנגען וויזיטען?

ער איז נאר געווען אין אמעריקע

אפיציעל איז ער דאך נאר געגאנגען אין ברוקלין, "ברוקלין של קודש"
זעהט אויס ער האלט אז קרית יואל און לעיקוואד זענען אויך אין ברוקלין...
אין בי כישרון מיוחד, אבל יש בי הרבה סקרנות. ...{אלברט איינשטיין}
אוועטאר
נישט פשוט
שר שלשת אלפים
תגובות: 3356
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג יאנואר 04, 2018 1:12 pm

• ציטיר

תגובה דורך נישט פשוט »

ברוקלין איז איין פלאץ, של קודש איז קרית יואל.
!!THANK YOU BANAA#
ברוינע באנאנע
שר האלף
תגובות: 1928
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג דעצעמבער 28, 2017 10:14 am

• ציטיר

תגובה דורך ברוינע באנאנע »

המשפיע שהתראיין לחדשות 2: "נפלתי קרבן, ביקשתי מהקב"ה שלא ייצא חילול השם"
המשפיע המפורסם רבי יואל ראטה שליט"א העניק ראיון קצר לחדשות 2 • תלמידיו תמהו על כך, והרב ראטה הבהיר את הצעד שעשה במכתב ארוך

המשפיע המפורסם רבי יואל ראטה שליט"א המשמש כראש ישיבת 'היכל הקודש' דחסידי ברסלב בברוקלין, העניק ראיון קצר לסדרה 'ברוקלין של קודש' ששודרה בחדשות 2, תלמידיו תמהו על כך, והרב ראטה מבהיר את הצעד שעשה במכתב ארוך ששלח לתלמידו.

במכתב נשאל הרב ראטה "תסלחו לי שאני שואל. אם תוכלו בבקשה להסביר לי מדוע התראיינתם לתקשורת החילונית מישראל "ערוץ 2", בזמן שאתם לא מוכנים להתראיין לאף אחד, אפילו לעיתונים החרדים ביותר, אני באמת לא יכול להבין את זה".

הרב ראטה פותח את מכתבו: "אני שמח לענות לכם על שאלתכם, כי אני רוצה שידעו מה קרה כאן, קודם כל תדעו שאני לא מתראיין כלל היות שמוהרא"ש ז"ל אמר לי כמה פעמים לא להתראיין אף פעם, וכן שלא יהיה לי כלל עסק עם התקשורת. (למעט פעם אחת שמוהרא"ש אמר לי להתראיין ואין כאן המקום להאריך), מה שקרה היה ללא רצוני כלל. אתם מבינים לבד שאם אני לא מתראיין לעיתונים, אפילו חרדים וכו', ברור שלא רציתי להתראיין אליהם, והיות שחז"ל אומרים (שקלים יד): "אָדָם צָרִיך לָצֵאת יְדֵי הַבְּרִיּוֹת כְּדֶרֶך שֶׁצָּרִיך לָצֵאת יְדֵי הַמָּקוֹם", כמו שכתוב (במדבר לב, א): "וִהְיִיתֶם נְקִיִּים מֵה' וּמִיִּשְרָאֵל", ועוד כתוב (משלי ג, ד): "וּמְצָא חֵן וְשֵכֶל טוֹב בְּעֵינֵי אֱלֹקִים ואָדָם", אספר לך מה היה כאן".

"אתם צריכים לדעת ולהבין שאסור ליהודי להתעסק כלל עם התקשורת החילונית שרק מחפשת ללכלך את היהודים החרדים בארץ ישראל. הם רק מחפשים איך הם יכולים להפוך ללעג וקלס יהודים שיושבים ולומדים כל חייהם. הם מחפשים איך לעקור את התורה. תלמיד חכם זה דבר מיותר להם לחלוטין. הישיבות והכוללים מיותרים ומפריעים להם. לכן הם לועגים לתורה רחמנא לצלן".

"הקב"ה זיכה אותי למסור שיעורים מעל 10 שנים. שיעורי אמונה, עצות וחיזוק מספרי רבינו הקדוש. השיעורים נמסרים לתלמידי הישיבה אבל מגיעים גם בחורים שלא לומדים בישיבה, בחורים מישיבות אחרות וכן בחורים שעובדים, כמו כן משתתפים בשיעורים אברכים שרוצים לשמוע מעט חיזוק בעבודת ה', השיעורים פתוחים לכל מי שרוצה לבוא ולשמוע".

כאן מגולל המשפיע את שאירע: "יום אחד הגיעו לישיבה שני אנשים. אמרתי להם 'שלום'. הם שאלו אם הם יכולים להגיע לשיעור שאני מוסר לבחורים, אמרתי להם: "בטח שאתם יכולים לבוא, כל אחד יכול להגיע לשיעורים". אומר לי אחד מהם באידיש על השני שלא הבין אידיש: "הוא עובד בתקשורת והוא רוצה לדבר איתך" עניתי לו: "תסלח לי, אבל אני לא מדבר לשום תקשורת" אז הם אמרו לי: "בסדר, נגיע לשמוע את השיעור ונכתוב מה שנראה".

"יום אחד באמצע השיעור נכנסה חבורה שלימה עם מיקרופונים גדולים, מצלמות גדולות ומסרטת ווידאו. פשוט נהיה לי רע, אבל המשכתי את השיעור עם הניגונים כמו בכל יום. לאחר השיעור ניגש אלי האיש מהתקשורת ואמר לי שהוא מאד נהנה והוא רוצה להצטלם איתי. לאחר מכן הוא אומר לי שהוא רוצה לשאול אותי שאלה. עדיין לא קלטתי מה הולך כאן, לא קלטתי שאני מוסרט וכל מילה מוקלטת, עד שמישהו אמר לי בשקט באוזן: "ראש ישיבה תיזהר, כל מילה שלך מוקלטת"..

"כשהלכתי הביתה מהישיבה והתבודדתי עם הקב"ה על כל היום שלי, פתאום קלטתי מה קרה כאן. ביקשתי מאד מהקב"ה שלא יצא מזה חילול ה'. סיפרתי לו את כל הסיפור בפרטי פרטיות שלא רציתי לדבר איתם, ובשעת מעשה לא הבנתי מה הם רוצים ממני, פשוט נפלתי קורבן לידיים שלהם. ביקשתי הרבה מהקב"ה שהם לא יקחו את דברי כדי להתנגח ביהודים כשרים".

קרעדיט. ברסלב גלובל
אייוועלט גאסט
שר העשר
תגובות: 27
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג אוגוסט 29, 2017 5:14 pm

• ציטיר

תגובה דורך אייוועלט גאסט »

אנטשולדיג אבער לויט די אויסשפראך זעט "לחם לשובע " נישט אויס ווי א אר"ילדיגע איד
אוועטאר
לחם לשובע
שר האלפיים
תגובות: 2368
זיך איינגעשריבן אום: דאנערשטאג דעצעמבער 01, 2016 4:20 am

• ציטיר

תגובה דורך לחם לשובע »

אייוועלט גאסט האט געשריבן:אנטשולדיג אבער לויט די אויסשפראך זעט "לחם לשובע " נישט אויס ווי א אר"ילדיגע איד

what did u mean?
monroe10950
שר חמש מאות
תגובות: 650
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג יולי 17, 2018 10:09 am

• ציטיר

תגובה דורך monroe10950 »

זאגאר געווינען דעם 'פרס בני ברית', איבערן דאקומענטאציע.
Capture12.PNG
Capture12.PNG (118.99 KiB) געזען 2491 מאל
כדי צו באקומען אן א שיעור סופליי, וועט דער נארסיסיסט טון פארשידענע פעולות, אפילו גוטע, צו קונה זיין סופליי. זיי וועלן פרובירן צו האבן א בכבוד'יגע פאסטן אדער רעספעקטפולע קאריערע, צומאל א שיינע רייכע הויז אדער טייערע קאר, ברענד נעים קליידער וכדו'.
monroe10950
שר חמש מאות
תגובות: 650
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג יולי 17, 2018 10:09 am

• ציטיר

תגובה דורך monroe10950 »

ער איז גאנץ יונג, אינגאנצן 25 יאר
כדי צו באקומען אן א שיעור סופליי, וועט דער נארסיסיסט טון פארשידענע פעולות, אפילו גוטע, צו קונה זיין סופליי. זיי וועלן פרובירן צו האבן א בכבוד'יגע פאסטן אדער רעספעקטפולע קאריערע, צומאל א שיינע רייכע הויז אדער טייערע קאר, ברענד נעים קליידער וכדו'.
אוועטאר
ברוך מ'לאנדאן
שר חמישים
תגובות: 91
זיך איינגעשריבן אום: מאנטאג מאי 20, 2019 2:59 am
לאקאציע: ניו יארק

• ציטיר

תגובה דורך ברוך מ'לאנדאן »

איינער ווייסט וואס "יאיר שרקי" האט געזיכט די נאכט ביי די סאטמארער חתונה אין קרית יואל?
נו וואדע
שר האלף
תגובות: 1554
זיך איינגעשריבן אום: דינסטאג יולי 30, 2013 2:31 pm

• ציטיר

תגובה דורך נו וואדע »

ער איז דא יעצט פאר אפאר דאקעמענטאציעס וואס מ'העט אויפשפילן אויף כאן11
נו וואדע ! וואס דען האט איר געמיינט ?!
למדן וחסיד
שר האלף
תגובות: 1291
זיך איינגעשריבן אום: פרייטאג אוגוסט 25, 2017 9:07 am

• ציטיר

תגובה דורך למדן וחסיד »

נו וואדע האט געשריבן:ער איז דא יעצט פאר אפאר דאקעמענטאציעס וואס מ'העט אויפשפילן אויף כאן11

זיי מאכן א נייע פראיעקט מלכיות של מטה שוין דא צוויי פרקים
שרייב תגובה

צוריק צו “דעת הקהל”